W obliczu wzrastających cen wody i kosztów jej uzdatniania warto pomyśleć o zbieraniu deszczówki do celów użytkowych. Do tego właśnie służą zbiorniki naziemne. Zbierają wodę z rur spustowych w rynnach.

Podłączenie zbiornika jest łatwe, można to zrobić samodzielnie. Zbiorniki są bardzo pojemne. Mają różnorodne kształty i kolory, by dobrze się prezentowały w przydomowym otoczeniu. Trwały polietylen ochrania wodę przed nagrzaniem, zapobiegając powstawaniu glonów.

Pozyskana za pomocą zbiorników woda nadaje się do wykorzystania w wielu sytuacjach, między innymi przy pracach porządkowych, podlewaniu trawników i ogrodu, zasilania spłuczek w toaletach. Odstaną wodę można również wykorzystać przy nawodnieniu roślin szklarniowych i napełnianiu basenów lub oczek wodnych.

Takie rozwiązanie znacznie ogranicza codzienne koszty. Można niemal do woli korzystać z wody, nie płacąc za nią żadnych rachunków. Zmniejsza się też konieczność odprowadzania ścieków. Co więcej, cała instalacja jest przyjazna środowisku.

Pomyśl o oszczędności wynikającej z gromadzenia opadów atmosferycznych. Jeśli się z nami skontaktujesz, doradzimy najkorzystniejszą opcję.