Wpusty dachowe to świetny pomysł, kiedy zachodzi potrzeba odprowadzenia wody z dachów płaskich. Ich wyjątkowa konstrukcja dba o odpływ całej wody z dachu.

Wpusty zapewniają maksymalną szczelność, znakomicie łącząc się z rurą odpływową oraz z hydroizolacją. Zawierają specjalne sitka zabezpieczające instalację przed dostaniem się do środka niepożądanych obiektów, na przykład liści i piasku.

Przy produkcji wpustów zadbano o ich trwałość, gdyż wykonano je z najwyższej klasy stali nierdzewnej i aluminium. Materiały te nie są podatne na korozję.

Dodatkowy plus to duża łatwość czyszczenia całości. Przeszkody nie stanowi także zalegający na połaciach dachowych śnieg i lód, który da się usunąć w prosty sposób.

Podstawowa wersja wpustów dachowych jest nieogrzewana. Jednak rozszerzenie oferty o kable grzewcze pozwoli zainstalować ogrzewanie, które dodatkowo będzie dbać o stałą drożność odprowadzanej wody.

Można zastosować jeden z dwóch systemów: grawitacyjny lub podciśnieniowy. We wpustach grawitacyjnych stosuje się większy rozmiar rur (od 110 do 150 mm). Wpusty podciśnieniowe wykorzystują rury o średnicy od 63 do 110 mm.

Wpusty znakomicie pasują do wielu rodzajów konstrukcji dachowych:

- izolowanych paraizolacją;

- posiadających attyki oraz rynny zbiorcze;

- z pokryciem bitumicznym;

- z pokryciem PVC lub EPDM.

Szukasz idealnych wpustów dla swojego dachu? Zaufaj naszemu profesjonalizmowi i skontaktuj się z nami.