Zasuwy burzowe są niezastąpione przy zabezpieczaniu przed zalaniem wynikłym z cofania się ścieków. Tym samy chronią pomieszczenia znajdujące się niższych kondygnacjach, głównie piwnice. Klapa zwrotna zapobiega wracaniu wody nawet podczas wyjątkowo silnych opadów. Możliwe jest też trwałe zablokowanie przepływu wody za pomocą dźwigni.

Zasuwy są wykonane z wysokiej klasy polipropylenu, odpornego na żrące substancje chemiczne i na ścieki o temperaturze do 95oC. Ruchome elementy konstrukcyjne zbudowano na bazie tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym. Konserwacja instalacji jest prosta.

To nie wszystkie zalety zasuw burzowych. Jeśli instalacja nie była przez dłuższy czas używana, nie dopuszczają do wnętrza budynków żadnego nieprzyjemnego zapachu. Poza tym stanowią zaporę, dzięki której gryzonie nie mogą dostać się przez kanalizację do pomieszczeń.

Zasuwy mają średnicę od 110 do 200 mm. W ten sposób łatwo da się zabezpieczyć przed ściekami i deszczówką każdy budynek, a nawet całe osiedla.

Możesz łatwo ochronić budynek przed cofaniem się wody, a więc uniknąć szkód materialnych. Skontaktuj się z nami i wybierz odpowiednie zasuwy burzowe.