Jeśli na posesji brakuje kanalizacji deszczowej, a twarda nawierzchnia utrudnia wsiąkanie wody opadowej, może to prowadzić do tworzenia się kałuż oraz zawilgocenia ścian i fundamentów domu. Z tego powodu trzeba zadbać o skuteczne odprowadzenie wody powstałej z opadów i roztopów. Odwodnienia liniowe stanowią grupę kanałów z odpowiednimi elementami potrzebnymi do pionowego lub poziomego odprowadzania wody.

Odwodnienia liniowe zabezpieczają przed zawilgoceniem budynku, a tym samym przed osłabieniem izolacji termicznej i zniszczeniem elewacji. Co więcej, dzięki nim budynek nie zostanie zalany podczas dużych opadów atmosferycznych.

Warto zwrócić uwagę na ogromną wytrzymałość odwodnienia. Użyty do budowy polipropylen o dużej gęstości wytrzymuje wszelkiego rodzaju uderzenia i uszkodzenia. Z kolei dzięki lekkości łatwo się transportuje i układa całą konstrukcję.

Gładka powierzchnia wewnątrz korytek gwarantuje wysoką sprawność hydrauliczną. Całość jest odporna na minusowe temperatury oraz oddziaływanie różnego rodzaju substancji chemicznych i stosowanej na drogach soli.

Nie masz pewności, jakie rozwiązanie zastosować do odprowadzenia wody z Twojej posesji? Służymy profesjonalną radą. Po prostu się z nami skontaktuj.